Łeba, wrzesień 2018

Wrześniowy turnus terapeutyczno – rekreacyjny w Łebie

Przez osiem dni, w przyjaznych warunkach hotelu „Wodnik” 12-osobowa grupa osób z diagnozą onkologiczną i ich bliskich uczestniczyła w warsztatach terapii simontonowskiej, treningach relaksacyjnych, zajęciach śmiechoterapeutycznych. Codzienne długie nadmorskie spacery (najpiękniejsze plaże na polskim wybrzeżu), wszechobecny śmiech i energia grupy miały ozdrowieńczy wpływ na każdego.

Fragmenty wypowiedzi uczestników turnusu:

„Odkryłam, że może być pozytywnie i normalnie mimo diagnozy. Choroba nie musi niczego fajnego wykluczać z codziennego życia. Spoglądam teraz na otaczający świat optymistycznie i spokojniej. Będę codziennie pracować z przekonaniami, które często ściągały mnie w czarną otchłań.” Milena P.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

„Warsztaty pokazały mi drogę radzenia sobie z chorobą córki. Uświadomiłam sobie, że nie jestem sama, że zawsze mogę skorzystać z pomocy. Najważniejszy był dla mnie częsty głośny śmiech osób z diagnozą i hasło „Nic nie muszę, wszystko mogę.”
Wanda P.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

„Najważniejsza była dla mnie zaraźliwa energia grupy, oczyszczające rozmowy i kojący widok morza. Odkryłam, że śmiech działa na mnie jak lek – podczas śmiechoterapii ból się zmniejszał. Postanawiam praktykować ten rodzaj terapii i rozważnie dysponować swoimi zasobami energii. Przekonałam się, że grupa wsparcia może dodać sił, podnieść do góry, uskrzydlić, a ufność, wiara, spokój umysłu i harmonia prowadzą do coraz lepszego samopoczucia.” Magda L.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

„ Udział w turnusie spowodował, że otworzyły się w moim sercu drzwi, które zatrzasnęłam po usłyszeniu diagnozy. Poczułam ziarenko nadziei, że przecież ja też mam szansę wyzdrowieć. Uwierzyłam, że mogę wspierać mój organizm i postanowiłam nie przeszkadzać mu w samoleczeniu niezdrowymi myślami. Wiem, że jeśli kiedyś przyjdzie czarna chmura, poradzę sobie z nią, bo potrafię zmieniać myśli.” Anna O.