Pustelnik, wrzesień 2014

W dniach od 8 do 13 września 2014, w zaprzyjaźnionym Gospodarstwie Agroturystycznym „Pustelnik” w Pustelniku odbyła się XI sesja terapeutyczno – rekreacyjna, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Życie” i Poradnię Psychoonkologiczną.

Dwanaście osób ( przyjechały z całej Polski: Białystok, Bielsko Biała, Dąbrowa Górnicza, Opole, Otmuchów, Chocianów, Lubin, Świdnica, Wrocław i Jelenia Góra) przez sześć dni uczestniczyło w warsztatach terapeutycznych i psychoedukacyjnych, zajęciach relaksacyjnych i różnych formach rekreacji. Jednodniowa wycieczka do Pragi, poza walorami turystycznymi, miała także znaczenie terapeutyczne: w uczestnikach umocniło się przekonanie, że nawet zaawansowana choroba nie jest przeszkodą w spełnianiu pragnień i w „dawaniu rady” (przemierzaliśmy długie dystanse). Wypowiedzi na temat sesji zamieszczone są w zakładce („Wypowiedzi Pacjentów”).